Thread Kami Bahasa Melayu 2

Bayu

Active Member
Skg ne mmg susah nak nap & tdo tau...Ntah lah..Klau tdo ptg confirm kepala sakit & whole body lenguh2...Klau mlm pulak ade jek position tk kena seh...Nmpk nye,bb suro practice supaya always alert wen bb come out ltr...
hahahhaa.. very good.. kalau dier dah nak kluar tak tau mcm mana nyer sakit agak nyer eh.. issyhh.. mintak2 u will have a smooth one ..

zhann

Well-Known Member
semangat lah baby.. chubby2.. i like.. hehehe.. han.. the last craving tat u had is wat???

korang dua nie kan.. buat aku jeles... haiz.. cepatlah dapat umah n settle everything.. baru aku bleh decide nak lagik satu ker tidak.. issyhhh
last craving aku cempedak goreng.....

NuR_iRfAn

Well-Known Member
btol2 tu... klu tak gelisah smcm kan... aku rasa kan baby born this yr are mmg active... ari2 perut ku lyk a wave..... hahha... tu yg buat tak lehh tido jugak...
Kdg2,bila bb actively kicked bleh rasa sampai tekak seh....Sekejap benjol sane sekejap benjol sini..cute kan

zhann

Well-Known Member
kitchen duty time and laundry....

lunch menu sayur bayam + soft beancurd and kerang rebus cecah with sambal cili padi kicap...

Bayu

Active Member
me going eunos for lunch.. dunno wat to eat.. sambil jalan nanti pikir lah.. hehehe

selamat berlunching kengkawanz..!!

arabjunior

Active Member
Good morning semua!!!!

My lil man back to sch... tu yg bgn cepat tu.. kalo dia ader at home, 1 whole day layan dia dgn dia nye barney fire truck n his peanut butter. Tk hbs2.

Dah breakfast semua? nari only bread wif peanut butter n tgk la kalo rajin wif milk n kalo malas wif plain water jek. Lunch dah settle. smlm ter-accidentally masak lebih.. mlm2 lak tu.. aft dat fuyooo... sakit pinggang nohh.. diri lama sgt. Today lunch- Udang goreng curry and fishball soup wif generous helpings of veggies.. =)

Wah! ckp pasal check-up ni.. last friday was my check up. quite nervous la coz takut protein detected in my urine but alhamdulillah semua clear. Weight pun naik 900g.. alhamdulillah... bb tgk sihat ar coz time scan tu dia mcm tgh practice kungfu cuma ummi dia jek tk rasa sgt.. mayb babat aku terlebih kott... kekekekek... besok my detail scan at hospital, ni yg nervous nih.. hopefully ok la dia nye development. mcm cepat gitu.. Han dah nak "pop", ana tnggu another 3 mths n ayu lak pelan2 kayuh... 4 more to go... insyaAllah...

niwae, bayu one day aku try eh kuih keria since aku tgh mcm nk dekat rajin ni.. dulu aku tersalah coating kott... gula masih cair aku dh rendam itu kuih.. kekekeke.. baru ku tau kena tnggu smpi bertali... hehehehe

EnFlor

Well-Known Member
pagi semua...buat apa ?

I am doing laundry job...huhuhu.

eh, dahh dapat keria recipe ke ??? what d'ya mean 'bertali' ?

arabjunior

Active Member
bertali tu i tink bila kita tarik tu gula mixture, dia mcm pekat ar.. tk putus gitu.. not watery... same like buat cornflakes madu... pun kena bertali.. nanti biler senang ayu try.. my mum ckp if use keledek jepun, rasa nye sedap coz natural sweetness.. =)

Bayu

Active Member
Good morning semua!!!!

My lil man back to sch... tu yg bgn cepat tu.. kalo dia ader at home, 1 whole day layan dia dgn dia nye barney fire truck n his peanut butter. Tk hbs2.

Dah breakfast semua? nari only bread with peanut butter n tgk kalo rajin with milk n kalo malas with plain water jek. Lunch dah settle. smlm ter-accidentally masak lebih.. mlm2 lak tu.. after dat fuyooo... sakit pinggang nohh.. diri lama sgt. Today lunch- Udang goreng curry and fishball soup with generous helpings of veggies.. =)

Wah! ckp pasal check-up ni.. last friday was my check up. quite nervous coz takut protein detected in my urine but alhamdulillah semua clear. Weight pun naik 900g.. alhamdulillah... baby tgk sihat ar coz time scan tu dia mcm tgh practice kungfu cuma ummi dia jek tk rasa sgt.. mayb babat aku terlebih kott... kekekekek... besok my detail scan at hospital, ni yg nervous nih.. hopefully ok dia nye development. mcm cepat gitu.. Han dah nak "pop", ana tnggu another 3 mths n ayu lak pelan2 kayuh... 4 more to go... insyaAllah...

niwae, bayu one day aku try eh kuih keria since aku tgh mcm nk dekat rajin ni.. dulu aku tersalah coating kott... gula masih cair aku dear husband rendam itu kuih.. kekekeke.. baru ku tau kena tnggu smpi bertali... hehehehe
Good morning ayu.. good morning ladies.. heheh.

Wah.. dah brapa bulan tu baby kat dalam...Han tak lama lagik.. Ana lagik 3 bulan gituk.. aku berbulan2.. tak nampak2 lagik anak bulan.. ahha
Alhamdulillah ko dah sihat n bleh makan.. baby kat dalam pon dah aktif cuma mak dier jer tak perasan.. hehhe.. at least ko dah bleh rilek.. jangan risau2.. just do wateva u can to stay healthy and strong ok babe..
aku nie macam nak Mc Hammer.. hahahaha.. tapi takleh... last sat aku amik child care leave.. kemalasan melanda.. nak spend the whole day ngan budak2.. coz dorang dah nak start skolah balik.. lil bayu makin active.. tu belom pandai jalan lagik.. im looking for gate nak pasang kat pintu dapor.. safety gate rite.. but malam dier dah jarang nak bangun mintak susu.. coz i dah kasi dier makan malam.. heheheh.. kenyang dier lama sikit.. hehehee
Kuih keria.. jgn tak jadi lah.. hahahaa

arabjunior

Active Member
bayu- kalo keria tk jadi, terpaksa la ko uatkan aku eh.. heheheheh

aku ni dah 5mths oready... ana lagi 3 mths so aku ni lagi 4 mths to go., insyaAllah.. EDD aku dah pun berubah to 30 July.. hehehehe

Haiz ni terasa tekak nak mkn kropok lekor.. yum yum!!! rasa2 bley uat from ikan selar kuning tk...

Bayu

Active Member
bertali tu i tink bila kita tarik tu gula mixture, dia mcm pekat ar.. tk putus gitu.. not watery... same like buat cornflakes madu... pun kena bertali.. nanti biler senang ayu try.. my mum ckp if use keledek jepun, rasa nye sedap coz natural sweetness.. =)
betol2.. heheh.. i dunno how to explain.. nasib baik lah korang paham..

arabjunior

Active Member
aku part explain bley ar.. part buat nanti aku blur sotong... hehehehe... kalo fail jek aku post minta ko tolong eh.. bley kn.. hehehe... bukan tolong ajar tapi tolong uatkan.. hehehe

Bayu

Active Member
pagi semua...buat apa ?

I am doing laundry job...huhuhu.

eh, dahh dapat keria recipe ke ??? what d'ya mean 'bertali' ?
mcm ayu cakap.. u letak kat kertas ker.. den da gula will keras tau kat paper tu.. tat means dah belh masukkan roda2 u tu dalam gula.. bila dier dah kering nanti dier jadi putih2 kat roda tu.. so da kuali nak kena besar so u can put all the roda yg u dah buat inside the kuali yg ada gula tu.. hehehe

arabjunior

Active Member
ouh... we put d roda-s in d kuali eh.. aku dat time uat pakai saucepan cinonet jek den siram atas roda-s but still tk jadi ar... hehehehe...

Bayu

Active Member
sunyi jer forum nie nowadays.. buat ku lagik ngantok.. hehheeh..

"tok tok tok, ketok ada orang takk...???" :err:

EnFlor

Well-Known Member
mcm ayu cakap.. u letak kat kertas ker.. den da gula will keras tau kat paper tu.. tat means dah belh masukkan roda2 u tu dalam gula.. bila dier dah kering nanti dier jadi putih2 kat roda tu.. so da kuali nak kena besar so u can put all the roda yg u dah buat inside the kuali yg ada gula tu.. hehehe
wah, maciam leceh jek gitu...beli 3 ketul $1...makan sampai burp. Tulahh cara Enflor. buat sendiri nanti berbakul-bakul...sapa jugak kena abiskan, Enflor jugak.