Thread Kami Bahasa Melayu 2

Bayu

Active Member
Haloooo... morning... :wetongue::wewink::webiggrin:

sejuknya.. y must i wake up..?? :wong11:
can i go back to cleep...?? :wong20:
nak tido.. balik umah n sleep... tapi kalau dah kat umah takleh sleep.. nanti baby bayu kacau... waaaa....!!!

today nak kena pegi inspection... sungguh boring.com... kalau lah aku ada transport... i want to go back sekejap main2 ngan lil bayu.. issyhhh :sayangbaby:

EnFlor

Well-Known Member
buat apa ?
Nak makan apa ?
Masak apa ?

My chix baru said hello to me. So these hands gonna ransack the fridge to see apa yang ada for me to make simple fast meal for kenits. Sejuk, malas nak kluar gi kedai

nurman02

Well-Known Member
good morning ladies..

wateva i post semalam malam was never being posted here.. iissyhh.. penat ku type malam2 buta..

ok ladies.. the recipe for kuih keria... but this is my way.. "my way on the highway".. hahah.. sorry... terpesong lak jap..

amik ubi keledek.. or sweet potato.. rebus den lenyekkan pakai garpu ker or anything look like garpu / fork.. hancur kan.. pastu amik tepung gandum campur kat ubi keledek .. campurkan sikit demi sedikit sampai da keledek or doh isit u call it tak melekat kat tangan kita so tat u can buat bulat2 mcm roda, roda2 kehidupan.. hiakhiakhiakk..

ok back to the keria... buat bulat den da gula part is.. amik satu cawan gula or setengah.. agak2 lah with the amount of roda yg u dah buat.. masukkan air dalam setengah cawan gituk.. den suma nie masuk dalam kuali masak sampai air gula tu dier bertali bila dituang.. u scoop air gula tu den u tuang balik kan.. da air gula tak break2.. mcm tali.. or u letak sikit kat kertas it will stick to it..

air gula dah jadi mcm tu.. den u masukkan suma roda2 u tu dalam kuali yg ada air gula tu gaul rata2... pelan kacau biar suma sama rata gula dier.. jgn sampai tebal lak gula tertepek kat roda u.. pastu bleh lah dihidang.. hehehhe.. itu sajer... tak tau kan... datang umah i tunjukkan . ahhaa

aiseyman, macam susah gitu... bayu kalau buat, khabak kat kita... nak mintak sepinggan! heeeeeeeee ;)

arabjunior

Active Member
Morning semua!!!

Alhamdulillah yesterday was a happy day for me... dpt a glimpse of a round cute face.. hehehhe. Dia show ummi jek not d abah.. kekekek.. tu yg buat lagi best! and so far so good to know d lil one active juz like d bro main pusing2 dgn d ultrasound lady.. kekeke...

ni brapa hari asyik terbayang goreng pisang jek but i m trying not to eat goreng pisang at d moment... ni kalo pas pop je akan ku bedal sepuas nye!

nari dunno wat to cook any ideas? smlm dah cook nasi lemak wif sambal tumis telur burung and ikan selar kuning goreng. nari otak mcm blank...

sini senyap jek nowadays.. korang kalo dgr btol2 bley dgr cyber- cengkerik bunyi.. *crick crick crick* ader dgr tk...

Bayu

Active Member
Selamat pagi.. hehehe..

insha Allah, kalau aku buat aku hantar kat mak buyung nie... hehehhe.. ko tinggal mana ayu.. ?? Han tinggal jurong kan..
MIL aku yg ajar aku buat keria.. actually senang kalau benda2 suma dah ada.. pasar kat ngan umah aku dah tutup for upgrading.. susah nak cari ubi suma.. all da daun2 n ayam murah2 pon dah tak dapat beli lagik... sedih..kalau tidak tiap2 minggu aku melancong ker pasar.. ahhaha.. if aku go geylang lagik i will buat for u ok... aku bawak lil bayu jalan2 bawak keria.. hahah..

arabjunior

Active Member
bayu aku ni tinggal tampines... hehehe... bagus jgk kalo ko uat n hantar dpt jgk jmpa ko n lil bayu.. den aku bley panggil nur n enflor skali turun... bley mini picnic kuih keria... hehehe.. ana kalo nk panggil pun bley.. dia kalo rajin, kejap je dia le zoom... hehehe

nurman02

Well-Known Member
Morning semua!!!

Alhamdulillah yesterday was a happy day for me... dpt a glimpse of a round cute face.. hehehhe. Dia show ummi jek not d abah.. kekekek.. tu yg buat lagi best! and so far so good to know d lil one active juz like d bro main pusing2 dgn d ultrasound lady.. kekeke...

ni brapa hari asyik terbayang goreng pisang jek but i m trying not to eat goreng pisang at d moment... ni kalo pas pop je akan ku bedal sepuas nye!

nari dunno wat to cook any ideas? smlm dah cook nasi lemak wif sambal tumis telur burung and ikan selar kuning goreng. nari otak mcm blank...

sini senyap jek nowadays.. korang kalo dgr btol2 bley dgr cyber- cengkerik bunyi.. *crick crick crick* ader dgr tk...

alhadullillah baby and u in good health... AMIN!

nurman02

Well-Known Member
sooo tired, have been nursing dear princess since saturday... high temp up and down, as high as 40.3! today, am so very happy... she request to cook for her, and she ate her hearts out! shukran shukran shukran!

nurman02

Well-Known Member
kuih keria, i tak berapa minat... tapi kalau kena ngan yg lembutz, mintak ampun, i'm able to down 5 to 10pcs! hahahaha, so far have tasted only at one place that is sooooo soft and lazat!!!!