Thread Kami Bahasa Melayu 2

Bayu

Active Member
Hi Bayu,shawl yg mane satu??can indicate tak the album name...heheheh...

I tgl Queens Rd,sini pasar cekik darah mkn duit org rabak..Coz sini byk mat salih belanje...Slalu nye bila alek Yishun,i blanje brg basah,sane murah...
nanti kalau i masuk fb den i msg u ok.. i suka sgt.. i wanna use tat if i nak go dengar syarahan or go masjid ker.. ahem.. mummy bayu nak pelan2 jadi alim.. hehehe... for now i suka tengok orang pakai tudung.. i rasa mcm fesyen dorang cool... but i won;t wear it now ah coz niat nak pakai belom betol lagik.. hehehe

betol nyer ketok eh apek kat pasar.. ketok sikit ikan2 dorang.. kalau dorang tanya y u ketok my fish.. u cakap jer.. coz u ketok my money.. ahhahahaa

NuR_iRfAn

Well-Known Member
nanti kalau i masuk fb den i msg u ok.. i suka sgt.. i wanna use tat if i nak go dengar syarahan or go masjid ker.. ahem.. mummy bayu nak pelan2 jadi alim.. hehehe... for now i suka tengok orang pakai tudung.. i rasa mcm fesyen dorang cool... but i won;t wear it now ah coz niat nak pakai belom betol lagik.. hehehe

betol nyer ketok eh apek kat pasar.. ketok sikit ikan2 dorang.. kalau dorang tanya y u ketok my fish.. u cakap jer.. coz u ketok my money.. ahhahahaa
Insya alla mummy bayu,niat hati u akan terbuka...Bkn setakat fesyen jek but its wajib to tutup aurat..

heheheh...bagus btl idea mummy bayu ne

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Hi Mummies,

aik,senyap jek..Mane semua??

Done cooking,masak ayam masak kicap & goreng sayur jek..Nnti mlm nak tanye hubby bleh bake muffin tak..Memandang kan ingrediant semua dah ade...

nurman02

Well-Known Member
alamak zhann, ur asam laksa sooooo the complicated... my laksa, i pakai ikan mackerel dalam tin jek.... malas nyer case... wakakaka.....

nurman02

Well-Known Member
Hi Bayu,shawl yg mane satu??can indicate tak the album name...heheheh...

I tgl Queens Rd,sini pasar cekik darah mkn duit org rabak..Coz sini byk mat salih belanje...Slalu nye bila alek Yishun,i blanje brg basah,sane murah...

Ana - am still waiting for ur reply regarding the lace black shawl and pink inner... i nak order...

zhann

Well-Known Member
alamak zhann, your asam laksa sooooo the complicated... my laksa, i pakai ikan mackerel dalam tin jek.... malas nyer case... wakakaka.....
itu from website i amek the recipe.. da few times cook follow that recipe... hubby said nice... smlm mkan 2 round by him..

today my kitchen close... smlm mlm ckap hubby today kitchen close pasal sakit pinggang masak asam laksa n kuih bakar... nasib baik lahh he said ok... hehehe....

zhann

Well-Known Member
it raining here heavily... nie yg buat ku lepak2 je on my bed... today btol2 nye rest day for me... hehehe...

Bayu

Active Member
aku ngantok sekali nari.. nak berak pon malas nak go toilet.. hahahahahah...

i will try ur resepi lah.. tapi confirm mil aku rimas tengok aku lama kat dapur nanti.. but i will try eh.. tak tau tanya cik Han kita.. hahahaha

NuR_iRfAn

Well-Known Member
Ana - am still waiting for ur reply regarding the lace black shawl and pink inner... i nak order...
Ya allah,overlooked on ur comment beb..Sorry2...Klau black lace tu dah takde,other colors ade lagi like blue & etc...Pink inner still available..

Mummies2,kat sini klau nak order sms me direct ok...Senang..

EnFlor

Well-Known Member
Selamat jam 4pm semua...Enflor busy bee today. Tadi ikut anak gi fieldtrip, pas tu sorang ada sch event for me to attend and sent stuff for their CCA....ni duk waiting for one of them to balik, then i can mandi. Malam dorang ada activities lagi...Wed is a manyak keje day.

nurman02

Well-Known Member
Ya allah,overlooked on ur comment beb..Sorry2...Klau black lace tu dah takde,other colors ade lagi like blue & etc...Pink inner still available..

Mummies2,kat sini klau nak order sms me direct ok...Senang..
ooooh! i loike the black lace sooo much... what abt grey, ada tak? heee

arabjunior

Active Member
haloo semua..

ayu rasa by the time ayu enter semua dah blah.. heheheh.. nowadays tk masuk net sgt coz malas n soo penat wif naufa schooling n housechores... skrg tgh mood masak... nari selamat tk ya masak coz MIL dah kasi lauk ayam masak merah for me n hubbs plus ayam soup for kenit...

ni ayu dah start my exercise routine coz rasa2 mcm nk sakit ni lower back so skrg uat yoga gitu to concentrate on breathing n muscles strretching... dah stretch sedap sket... asyik membongkok layankn si kenit ni penat jgk..

ayu realise dis time round ayu often sakit.. oways down wif cough n flu.. aper tk nye.. si anak sakit, i jangkit.. den si bapak sakit pun i jangkit.. baik cuma kejap je.. ni tk bley jadi la kan... time to eat madu to be strong =) heheheh

han- aku mmg cm nk try assam laksa but den tgk benda byk kemalasan tu terasa di tulang2 aku.. kekekeke... kalo bayu uat, ko campak kan aku sket eh.. hehehe...

niwae, ayu nak tau jgk resipi kuih keria.. i loike so much so much... kalo lagi easy peasy lahi bagus =) lebih afdhal tu.. heheheh

Bayu

Active Member
Selamat Pagi suma..!!

Hari nie mcm mendung jer awan.... Nari nak kena go inspection.. tengok cuaca macam nie rasa mcm nak balik jer... kalau bleh nak pakai 1 room nak buat tidor sekejap... hahahah

i miss mak ina kita tu.. haiz...

Ayu... i understand... lain perempuan lain ragam dier bila mengandung... u need to eat jugaklah .. makan banyak kali but small portion jer.. istigfar bebanyak ok.. kuih keria u aku terlupa nak amik resipi buat dier nyer gula.. isshh.. n plus.. i dunno how to write a recipe .. sendiri nyer.. hahahah..
insha Allah, soon i will pass it to u ok...

Yang lain mana?? masih dalam alam tidor tidoran ker?? ehhee

Mama Ina

Well-Known Member
Selamat Pagi suma..!!

Hari nie mcm mendung jer awan.... Nari nak kena go inspection.. tengok cuaca macam nie rasa mcm nak balik jer... kalau bleh nak pakai 1 room nak buat tidor sekejap... hahahah

i miss mak ina kita tu.. sigh...

Ayu... i understand... lain perempuan lain ragam dier bila mengandung... you need to eat jugaklah .. makan banyak kali but small portion jer.. istigfar bebanyak ok.. kuih keria you aku terlupa nak amik resipi buat dier nyer gula.. isshh.. n plus.. i dont know how to write a recipe .. sendiri nyer.. hahahah..
insha Allah, soon i will pass it to you ok...

Yang lain mana?? masih dalam alam tidor tidoran ker?? ehhee
Miss u tooo.. Eleh aku ada pat FB.. Sini bukan ku nanak masok bebz.. Tapi dgn satu makcik pat sini kan.. haiz.. Hari2 kancheong.. Otak lari bebz.. Aku nak key in sini pun boleh buat aku bingit je.. Smua dia betol, susah mau cakap noh..

Wah active kau skarang pat sini... Aku nak scroll back baca smua post pun tak dpt gitu.. Haiz..!