young malay mums, lets meet over here!! - 28 Feb 2010 and earlier posts ~~

Status
Not open for further replies.

EnFlor

Well-Known Member
Kerja cikit2 aje, kindda helping a fren nih. Nak describe kerja pun entah eh cam mana. Bila dia kasi task with the job description, i just selesaikan n nanti dia kasi $$$. Mainly buatkan report dia jek. But yg last2 minute ni sapa suka seh. LAgi kena pi kat umah dia kat Lentor, nak lentok dibuatnya during the journey there. Nih nak tunggu minah ni nya call lagi, entah kul brape kena pi rumah dia lagik. FRUST!!!!!

Dah, aku nak chao. Kena angkut anak bujang frm school. Hari pun macam nak ujan tak nak ujan. Ish!

Oh4got to add, lis so sweeetttt. Memang pun when others mentioned muka dia flawless lerr. Lis, dah kena chicken pox ? I got mine when i was abt 20yo. Retak seribu muka masa kena.

dianayousof

Active Member
Ooh tu kedai ok .. I dah penah makan sotong itam dorang... Ok ok .. heeheehee.. Tapi pricing dia ada skit mahal seh..
ko ni tak abis2 sotong itam...btol nye fevret ek...
ni macam birthday ko senang takyah susah2 pikir nak kasi ape...kasi sotong itam da....:tlaugh:

Mama Ina

Well-Known Member
Ello makcik..!! sebab nye ko nye reason tk munasabah sey..~ ko nk kompol taik mata..! where as Diana sebab dia hantar mak mertua dia pergi clinic.. mak mertua dia salah makan ubat..! chet..!!
Yelah makcik!! End up betol on that day ku sakit seh.. Haiz..!!

no worries ladies...bole claim balik dari ina...:001_302:
Ah betol, meh korang claim dari aku biar ku claim alek pat si DIana tu.. Chet!!

Enflor.. MRr Rawon tu.. for me tk sedap.. it's not up to my liking.. hehe.. that's ol i can say.. hehe.. makanan dia rase so-so.. tkde 'umph' in it..! in other word, tkde 'kick' .. :001_302:
Betol ar cakap Lis.. Ku makan sana pun pasal nak makan nasi nye pasal.. Kalau tak asyik makan kedai mama or western seh.. Naik jelak g2.. Janji dia ada sotong itam tu.. haahaahaa..

Mama Ina

Well-Known Member
meh aku story sket...the nite before she took gaviscon (err...btol tak aku spell nih?) for heart burn which make her sleepless...so the sunday laki aku da gi keje pepagi bute aku kat dapo and she came out from her room aku tgk tangan kanan dia bloated giler...check punye check kaki kiri pon bengkak...by the time aku kol laki aku dia plak tak dapat balik...kapal tgh heavy giler...nak tanak aku bwk gi singapore general hospital lerr coz record dia sumer kat sana...rupenyer bukan allergy to the medicine...kidney failure...so for the mean time doc kasi dia ubat to pee out so tangan and kaki tak bloated sgt till her next hospital app this friday tak salah aku...lagipon aku dengar ckp lis...jadi menantu yang baik...hahahah!!!
Diana, kapal memang heavy pe.. Takan ringan seh?? haahaahaa.. WoW!! Tak sangka DIana anak hantu yang baik seh.. OOOopss!! ANyway hows ur MIL? She dah baik?

Mama Ina

Well-Known Member
ko ni tak abis2 sotong itam...btol nye fevret ek...
ni macam birthday ko senang takyah susah2 pikir nak kasi ape...kasi sotong itam da....:tlaugh:
Ku cuma fevret nenek ku masak je actually.. CUma dah lama kan she no more cooking so kadang2 tu teringin nak makan.. My mum lak her hand sakit so i dun dare ask her cook for me lah.. Kadang2 je she will cook if she rajin to go pasar.. heeheehee.. Jangan harap lah nak suruh aku gi pasar.. Kalau my MIL lak kuah dia ada skit cair ar.. Ku suka pekat2.. Just still cant find the one exactly like my grandma cooking.. :embarrassed:

dianayousof

Active Member
Diana, kapal memang heavy pe.. Takan ringan seh?? haahaahaa.. WoW!! Tak sangka DIana anak hantu yang baik seh.. OOOopss!! ANyway hows your mother in law? She dah baik?
kapal kertas ringan pe...da baik??gitu2 jgk lerr...aku da pass baton to my first sil...:001_302:

dianayousof

Active Member
haahaahaa.. OOOh!! Pandai kau ehk.. Tak sia2 ku panggil mu anak hantu.. heeheehee...

betol betol betol...
ko blom kenal dia lagi beb...agaknye kalo ko kene pon ko give up jgk...oii...mane ada orang yg tau dorang ada diabetes gi bantai sirap hari2??
medical problem dia mmg sil aku yang handle sbb tu ape sil aku ckp dia da takleh cakap pape lagi....

Mama Ina

Well-Known Member
ko blom kenal dia lagi beb...agaknye kalo ko kene pon ko give up jgk...oii...mane ada orang yg tau dorang ada diabetes gi bantai sirap hari2??
medical problem dia mmg sister In law aku yang handle sbb tu ape sister In law aku ckp dia da takleh cakap pape lagi....
Ooh Diabetes???? Eh same ar.. Mak aku pun ada tau tapi she also bantai smua.. Haiz..!! Now je hari2 kena injection pat daerah perut sana.. Aku tengok sampai seram.. Tapi still not taking care of her food and drinks tu smua seh.. Buat aku risau buat aku geram pun ada.. Haiz..!!

dianayousof

Active Member
Ooh Diabetes???? Eh same ar.. Mak aku pun ada tau tapi she also bantai smua.. sigh..!! Now je hari2 kena injection pat daerah perut sana.. Aku tengok sampai seram.. Tapi still not taking care of her food and drinks tu smua seh.. Buat aku risau buat aku geram pun ada.. sigh..!!
mak kau da kene insulin...ni mil aku blom kene insulin da takot...tapi nama nak jaga makan dia...hmmmm...hampeh beb!

lis

Well-Known Member
Ooh Diabetes???? Eh same ar.. Mak aku pun ada tau tapi she also bantai smua.. sigh..!! Now je hari2 kena injection pat daerah perut sana.. Aku tengok sampai seram.. Tapi still not taking care of her food and drinks tu smua seh.. Buat aku risau buat aku geram pun ada.. sigh..!!
Ina.. mak ko kire da jab insulin.. like what diana said.. e2 da kire serious..! aku rase lebih baik someone stay at home and take care of her.. bukan ko suroh die jage anak ko.. tentang makan minom die.. someone must really take care of it klau ko dah tau yang die tak jage.. jangan sampai jadi macam arwah bapak aku.. tk jage smuer.. then end up.. macam2 penyakit smuer datang.. later will lead to kidney failure etc.. lagi leceh babe.. kesian tao..! then mak ko tiap2 hari makan ubat brape bnyk jenis..? arwah bapak aku.. was like more than 10 types..!!! :eek: seriously.. you gotta start thinking of taking care of her..

arabjunior

Active Member
Good Morning..!! ayu.. jgn mendak2.. cepat quit keje.. jadi tai tai.. then meet kite slalu.. hee.. hee.. :001_302: then we can bake together often..

Diana.. the gathering was great..!! we had a great time.. looking forward for more gathering(s).. so who's volunteering to be the next organiser..??
Missed u @ d gathering.. next gathering bilerr? aku offer korbankan umah aku (kira offer jadi organiser la).. hehehe.. kena ckp siang2 so can prepare mcm2.. hehehe

lis- aku pun kalo bleh nak quit bleh buka baking bisnes dgn ko eh.. hehehe :001_302:

lis

Well-Known Member
Missed you @ d gathering.. next gathering bilerr? aku offer korbankan umah aku (kira offer jadi organiser ).. hehehe.. kena ckp siang2 so can prepare mcm2.. hehehe

lis- aku pun kalo bleh nak quit bleh buka baking bisnes dgn ko eh.. hehehe :001_302:
olrite..!! ayu da volunteer..!! yiipeE..!! ok.. so bile nk buat..? the onie time left is.. one more gthering before bulan puase.. or lepas hari raya.. hee.. :001_302: ehk.. i think before kite gather kt umah ayu.. nanti ana da jempot gi umah die.. b'dae anak die.. hee.. :Dancing_wub:

ayu.. SET..!! kite jadi biz partners arh.. jadi aku ade kaki skali..!! best..!! :red:

dianayousof

Active Member
Ina.. mak ko kire da jab insulin.. like what diana said.. e2 da kire serious..! aku rase lebih baik someone stay at home and take care of her.. bukan ko suroh die jage anak ko.. tentang makan minom die.. someone must really take care of it klau ko dah tau yang die tak jage.. jangan sampai jadi macam arwah bapak aku.. tk jage smuer.. then end up.. macam2 penyakit smuer datang.. later will lead to kidney failure etc.. lagi leceh babe.. kesian tao..! then mak ko tiap2 hari makan ubat brape bnyk jenis..? arwah bapak aku.. was like more than 10 types..!!! :eek: seriously.. you gotta start thinking of taking care of her..
lis...ni mil aku ni pon hari2 makan obat around 10 types or more...macam aku nye case kite amik maid to take care of her jaga makan dia but instead dia asik carik salah maid jer...korang nak ape? aku rase dia pakaliao sumer ada kencing manis..darah tinggi..sakit lutut..ape lagi korang nak...haizzz...sianz!!

dianayousof

Active Member
Missed you @ d gathering.. next gathering bilerr? aku offer korbankan umah aku (kira offer jadi organiser ).. hehehe.. kena ckp siang2 so can prepare mcm2.. hehehe

meh aku ngan ina volenteer jadi food tester korang...:001_302:

lis

Well-Known Member
lis...ni mother in law aku ni pon hari2 makan obat around 10 types or more...macam aku nye case kite amik maid to take care of her jaga makan dia but instead dia asik carik salah maid jer...korang nak ape? aku rase dia pakaliao sumer ada kencing manis..darah tinggi..sakit lutut..ape lagi korang nak...haizzz...sianz!!
Diana.. kalau maid jage memang susah .. korang tkle depend on the maid.. maid tkle marah atau pakse mother in law ko makan ape yang korang nk.. after all she's just an outsider.. that's why she(mother in law) carik pasal with the maid.. macam mane pon.. anak2 sendiri jek yang boleh jage.. i bukan nak memandai-mandai.. tapi this is what i feel.. that's the best..

my late dad pon same jugak.. he got DB.. then ade heart attack.. HBP.. kidney failure.. mcm2 lagi lah..!

Mama Ina

Well-Known Member
Yup, banyak ubat dia.. Abih apa nak buat? Aku sampai terpekik mengamok lagi ada seh.. Ti ku dah marah, she will cry then majok tanak makan trus.. Yang terok aku dah cakap pasal budak2.. Mak aku memang tanak jaga cucu cos she herself say tired.. Anak2 aku independent bebz.. They can do everything themself.. Mak aku pun tahu senang jaga anak aku.. CUma anak sedara aku je dorg terlalu pampered treat my mum like maid.. Tu aku slalu bantai dorang.. Bapak aku ar manjakan sangat.. Ku suruh hantar alek gi umah mak dia, dorang tak terima ar.. Entah lah aku give up!! Sakit hati ar tengok tu 2budak..

Status
Not open for further replies.