young malay mums, lets meet over here!! - 28 Feb 2010 and earlier posts ~~

Status
Not open for further replies.

Mama Ina

Well-Known Member
Yeah! Jus alek dari LUNCH..!! Today dapat makan Nasi Sambal Goreng pat West Coast.. POWER!!!

hmmm...so far aku lom penah drive gi kota tinggi...lama tak journey?
Only abt 1hr journey.. Dekat senang pulak tu cuma drive straight up from Pandan city sana.. People sana pun friendly...

Sapa sebut nama Enflor ?????? hehehe

Kita sibuk tadi pagi, gi son's class. He cut his bday cake and then dahh jadi mcm maid kat kelas, kemas and wipe the tables, terus gi jogging. Itu kek dapat jamah sikit aje....punyalahh poweerrrrr choc sey but apa kan daya, Enflor cuma bley kasi jelingan manja pada itu kek. Kalo disentuh itu kek, satu pinggan besar boleh licin.
Oooh.. For me kalau buat bday anak pat skool lagi style.. I come pass the cake and everitin yg diperlunye than tungu timing nak amek picture lepas tu cabutz.. Wahahahahaaa.. Ingat dia alek ada xtra cake, skali satu abok pun takdak..

Oh, Ina and diana jenis badak berendam lahh eh....sama lahh kita :tlaugh: I takut air dalam actually. Kalo masuk lauk, i yg panic, rasa mcm ada benda tarik gitu
U panggil i BADAK??? :eek:10: Yang u apahal nak masok dalam lauk?? Step sauna kah??? :tlaugh: :tlaugh: :tlaugh:

Mama Ina

Well-Known Member
Enflor - agaknye the current of the sea tak.. you get to feel it.. that why.. tapi mmg laut is very dangerous..

i ever swimming kat laut... wow!! mcm tu laut i punya.. i swim then bila i stop kaki tak jejak ape2... and wen i turn back.. oh gosh!!! i was far away from the darat... dengan ombak laut agi... the ombak is not pushing you to the darat.. instead it pulling you if tak tahu control your yourself.... nak swim back... it takes sumtym.. cos of the ombak....
:elvis: I don't like to berendam pat laut jauh2 bebz.. Lagi2 part ada ombak.. TATUT!! Sedangkan gi yang Swimming ada wave tu je ku berendam depan skit.. Cos i ni tak tahu nak float.. :shyxxx: Kaki mesti kena jejak floor.. Kalau toe jejak touching confirm i kanchiong noh.. Wahahahahaaa...

Yeah, i lain smua ok, tie me very high up, put me in the dark forest sorang2, i can but kalo masuk air esp laut....my kepala lutut menggeletar. I takut and i dont't enjoy kaki kena sand stuff like that. Anything as long as I am above the water i am fine.
Me no fine.. If laut tu jernih can see a bit tru wat inside it i am fine with it.. But if tak nampak takan sehh ku rendam sana.. Scary, prefer to wear slipper skali masok dlm air tu.. :001_302:

zhann

Well-Known Member
ko mcm kwan aku la ina... pegi swimming ngan die.. ya allah... minta ampun.... die punya bising yg lebih.... sama kes la ngan ko.. toe jejak je kan da kachiong... nnt trus aku jadi sasaran die... bole tenggelam aku die buat die.... hahahahaha.......

Enflor - sauna!!! wah best tu.... i pon aru kuar dari sauna nie...hehehehe...

today menu mee gorang for hubby dinner... nak get ready... nak kuar... nmpk nye cab la ku naik... dgn cuaca ni mcm manyak panas.... waduh!! nak jln tak snggup huh.....

dianayousof

Active Member
:elvis: I dont't like to berendam pat laut jauh2 bebz.. Lagi2 part ada ombak.. TATUT!! Sedangkan gi yang Swimming ada wave tu je ku berendam depan skit.. Cos i ni tak tahu nak float.. :shyxxx: Kaki mesti kena jejak floor.. Kalau toe jejak touching confirm i kanchiong noh.. Wahahahahaaa...

Me no fine.. If laut tu jernih can see a bit tru what inside it i am fine with it.. But if tak nampak takan sehh ku rendam sana.. Scary, prefer to wear slipper skali masok dlm air tu.. :001_302:
heheheh...yalahhh...sometime tak tau ape yg kite pijak...setakat kaki rasa2 je...takut..:nah:

dianayousof

Active Member
ko mcm kwan aku ina... pegi swimming ngan die.. ya allah... minta ampun.... die punya bising yg lebih.... sama kes ngan ko.. toe jejak je kan da kachiong... nnt trus aku jadi sasaran die... bole tenggelam aku die buat die.... hahahahaha.......

Enflor - sauna!!! wah best tu.... i pon aru kuar dari sauna nie...hehehehe...

today menu mee gorang for hubby dinner... nak get ready... nak kuar... nmpk nye cab ku naik... dgn cuaca ni mcm manyak panas.... waduh!! nak jln tak snggup huh.....
lappy jgn lupe kak...babai...selamat berewang...:001_302:

dianayousof

Active Member
hmmm tadi went for lunch...
my colleague ada put aside something on her plate...
she said it's a ulat beras gitu....
ada eh ulat beras?
aku kalau jumpe pon cume kutu beras...
but it looks like a dead maggot to me...:eek:

lis

Well-Known Member
diana carik lis ke..?? hehehe.. terharu i dibuatnye.. :shyxxx:

smlm baru ingat nk join ana ngan ayu gi jln2 nari.. skali tdi pagi bgn, tekak tak rase berapa sedap.. den badan pon letih semcm jek.. hmm.. tros msg ayu pagi2, cakap cancel.. tk dpt join.. :embarrassed:

pagi2 tdi sarapan burger ramly.. goreng tok sarapan ngan bekal hb skali..

lis

Well-Known Member
Ana - pasal ur mil cakap yang u tk masak, plus tk kasi dia makan.. aduhh makk.. sama lahh mcm aku kene ari tu.. aku nk penat2 masak.. mcm2 lauk plak tu.. bawak dari yishun ke hougang tok kasi dia makan.. end up.. dia tk makan.. den dia cakap ngan yang lain aku tk masak.. ape lahh naseb aku kan..??? :embarrassed:

kita senasib ajek lahh.. tkpe.. sabar jek k.. yang penting ijan tau pe yang ko tk salah.. juz do ur best onie.. :wong19:

dianayousof

Active Member
diana carik lis ke..?? hehehe.. terharu i dibuatnye.. :shyxxx:

smlm baru ingat nk join ana ngan ayu gi jln2 nari.. skali tdi pagi bgn, tekak tak rase berapa sedap.. then badan pon letih semcm jek.. hmm.. tros msg ayu pagi2, cakap cancel.. tk dpt join.. :embarrassed:

pagi2 tdi sarapan burger ramly.. goreng tok sarapan ngan bekal husband skali..
tu la...smlm aku tak nampak kau...rindu...
are u feeling better now?:err:

lis

Well-Known Member
cakap pasal swimming ngan berendam.. i da lame tk gi.. i think the last time was.. bila i ngandungkan annur.. that time lom pkai tudung lagi.. so tk brape hassle on the clothes.. pkai t-shirt ngan slua bermudas jek..

klau skrg nie.. ade leceh cket.. tpi entah ehk.. hari tu hb cakap ngan i yang dia da rindu nk gi swimming ngan picnic.. as a family.. just the 3 of us.. kita plan nk go tiz sunday.. tpi entah ehk..

coz my mom's b'dae falls on monday.. so kita adik beradik ngah plan mcm mane n kat mane nk celebrate b'dae my mom..

lis

Well-Known Member
tu ...smlm aku tak nampak kau...rindu...
are you feeling better now?:err:

ok lahh.. cuma skrg appetite changed lahh.. tknk makan nasi.. nanti rase nk termuntah.. so i madang bedal noodles jek.. atau pon ape2 lahh.. janji bukan nasi.. hmm..

dianayousof

Active Member
ok lahh.. cuma skrg appetite changed lahh.. tknk makan nasi.. nanti rase nk termuntah.. so i madang bedal noodles jek.. atau pon ape2 lahh.. janji bukan nasi.. hmm..
as long as u did eat something that will do dari biar perot kosong je...no good!

lis

Well-Known Member
yea.. nari cuaca.. ya ampun.. soO humid.. mcm nk tanggalkn baju sey.. :err:

klau panas2 mcm nie.. silap2 nanti i kene saket kepala jap lagi.. ish..

lis

Well-Known Member
cute pulak aku tgk avatar ko lis...semua pakai baju sama...:001_302:

hehehe.. :001_302: nie gmbr raya last yr.. baju dari jakarta.. kita pkai top jek sama.. bottom smuer lain2.. yang lelaki nye top, kemeja.. yang pompan nye, kebaya pendek gitu..

i rasa tahun nie i tk beraya.. dok umah on confinement..

dianayousof

Active Member
yea.. nari cuaca.. ya ampun.. soO humid.. mcm nk tanggalkn baju sey.. :err:

klau panas2 mcm nie.. silap2 nanti i kene saket kepala jap lagi.. ish..
ina mesti suka part ni hahahah!!:tlaugh:
mane dia?da makan nasik sambal goreng trus senyap...

dok depan kipas laa lis...kasi sejuk...:001_302:

dianayousof

Active Member
hehehe.. :001_302: nie gmbr raya last yr.. baju dari jakarta.. kita pkai top jek sama.. bottom smuer lain2.. yang lelaki nye top, kemeja.. yang pompan nye, kebaya pendek gitu..

i rasa tahun nie i tk beraya.. dok umah on confinement..
EDD bile lis?

lis

Well-Known Member
ina mesti suka part ni hahahah!!:tlaugh:
mane dia?da makan nasik sambal goreng trus senyap...

dok depan kipas laa lis...kasi sejuk...:001_302:

hahaha.. :tlaugh: confirm uh dia suka..

entah dia.. asal aku masok jek.. dia ilang.. sedih aku..

tu lahh kesah nye.. anak bertuah sorang nie.. tdi i bukak kipas.. dia tutop plak.. but now da ok.. dia da bukak kn alek.. hehehe.. :001_302:

lis

Well-Known Member
exact EDD lom tau lagi.. next wk i gi check up kt KKH nanti baru lahh tau.. tpi roughly i rase around end August or early Sept..

Status
Not open for further replies.